středa 4. března 2015

Chůze do schodů jako hubnutí.

Chůze do schodů
K posílení svalů stehen, hýždí a břicha nepotřebujete žádný posilovací stroj...:-P  Stačí jen využít to, s čím se setkáváte denně, ale v lenosti je raději míjíte. Přestaňte používat výtah a začněte chodit po schodech!!:))

Chůze do schodů a posilování
Chůze do schodů je jednoduchý a velmi účinný způsob, jak posílit svaly dolní části těla. Zapojuje všechny svalové skupiny dolních končetin i hýždí. Posiluje také šikmé svaly břicha, zvláště pokud berete schody po dvou nebo po třech. Stejně účinná je chůze ze schodů dolů.:))

 Schody - požírače kalorií
Zdoláváním jednoho patra spálíte cca deset kalorií, takže je jasné, že chůze do schodů bude odbourávat vaše tuky jedna radost.

Chůze do schodů a posilování srdce
Chůze do schodů má také příznivé účinky na činnost srdce. Pokud využíváte více výtah než schody, možná se při prvním "výšlapu" rychle zadýcháte. Zvyšujte proto dávku průběžně, není přece vašim úmyslem uhnat se. Nejdříve vyjděte tři patra, poté čtyři a takto pokračujte. Postupně budete zlepšovat svou kondici a až budete příště dobíhat autobus, překvapí vás, že se ani nezadýcháte.

Chůze do schodů - co je třeba vědět
Čím více schodů za sebou potáhnete, tím více dáte svým svalům zabrat. Nic se však nemá přehánět a pokud začnete lapat po dechu, zastavte, odpočiňte si a zhluboka dýchejte nosem. Hůře se vám bude schody zdolávat, pokud ze svého jídelníčku nevyřadíte těžká jídla. Nikdy necvičte na schodech po obědě či konzumaci větší porce jídla!

3 komentáře:

 1. super článek, ráda chodím po schodech místo výtahu :D :) mám pak pocit, že pro sebe dělám něco užitečného ;)

  http://gethealthyandfitwithus.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 2. Také radši volím schody, mám to tak zafixované :) A krásně se po tom tvarují nohy :D

  OdpovědětVymazat
 3. dal jsem poprvé 8 pater a myslel,že se dolů nevrátím-nohy se mi klepaly jak vzácnému psíkovi.Ale nepřestávám a trénuji dál-je to mazec

  OdpovědětVymazat